Notka o naszym spotkaniu ukazała się również w Dzienniku Zachodnim...
 
Informację o spotkaniu partnerów naszego projektu w Rybniku zamieścił portal www.rybnik.com.pl (link) oraz Tygodnik Rybnicki...
 
Wizyta zakończona, szczegóły współpracy ustalone, goście porozjeżdżali się do swoich domów - mamy nadzieję, że w dobrych humorach, pełni pozytywnych wrażeń o Polsce, Śląsku, Rybniku i naszej szkole!
 
Rybek zaproponował gościom wycieczkę do muzeum KL Auschwitz... Odwiedziny byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego nie należą do przyjemnych, jednak ze względu na pamięć o ofiarach tych strasznych wydarzeń wizyta w tym miejscu powinna być obowiązkowa...
 
PictureDzisiaj w Urzędzie Miasta Rybnika z naszymi gośćmi spotkała się p. Joanna Kryszczyszyn - zastępca Prezydenta Miasta...
Spotkanie było okazją do przedstawienia założeń naszego projektu oraz wymiany doświadczeń dotyczących edukacji w poszczególnych krajach.


 
Picture
Goście z Comeniusa w szkole... Trochę zamieszania, ale jest ciekawie i pozytywnie. Przygotowaliśmy akademię, podczas której oprócz oficjalnego powitania gości przez p. Dyrektor Mirosławę Grajner, koordynatora Łukasza Widera, wszystkich nauczycieli i uczniów, tematem wiodącym były języki obce. Nie bez przyczyny przenieśliśmy obchody Dnia Języków Obcych z 26. września na dzisiaj... Po pierwsze mieliśmy niepowtarzalną okazję usłyszeć kilka zwrotów w językach naszych partnerów w "oryginale", a po drugie - mieliśmy możliwość wcielenia się w rolę nauczycieli języka polskiego dla obcokrajowców! Nasi goście powtrarzali podstawowe, tzw. magiczne słowa w naszym języku!. Trochę śmiechu było, ale pomimo trudności, nasi przyjaciele zdali egzamin na 5, no może 5minus... :-)
Następnym powodem do radości były niecodzienne odwiedziny! Otóż, naszym gościem był również... RYBEK we własnej osobie! Trochę narozrabiał, bo zjadł naszego koordynatora... Koniec był jednak szczęśliwy - p. Łukasz cały i zdrowy, a Rybek zgodził się zostać naszym ambasadorem i przedstawicielem w zagranicznych podróżach. Podróże kształcą!

Nasi goście razem z koordynatorem zaplanowali również działania w ramach naszego projektu na kolejne 2 lata...

... oraz zwiedzili zabytkową kopalnię Guido w Zabrzu...

 
Międzynarodowo zrobiło się w naszej szkole!
 
Już za tydzień w naszej szkole będziemy gościć przedstawicieli szkół, z którymi współpracujemy - 2 osoby z Anglii, 1 z Hiszpanii, 1 z Islandii, 2 z Turcji i 4 z Włoch... Czekamy!

Projekt i aktualizacja - Łukasz Widera